Kursy nurkowe w Poznaniu

W naszym centrum kursy płetwonurka w Poznaniu przeprowadzane są zgodnie z wysokimi standardami najstarszej federacji nurkowej CMAS (Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques) oraz programem szkolenia KDP/CMAS, który jest dostosowany do polskich warunków hydrologicznych i klimatycznych.

Kurs nurkowania w Poznaniu rozwija wachlarz umiejętności, a nasi kursanci po zakończeniu szkoleń uzyskują certyfikaty honorowane na całym świecie i bez problemu doskonale radzą sobie pod wodą w każdych warunkach. Po ukończeniu naszego kursu płetwonurka w Poznaniu uczestnicy mają pełen zestaw wiedzy i zdolności, który pozwala im nurkować - bez potrzeby żadnych dodatkowych szkoleń uzupełniających. Oferujemy kompleksową naukę!

Sprawdź nasze kursy i szkolenia nurkowe

Nasze kursy i szkolenia nurkowe w Poznaniu odbywają się w małych grupach, a niekiedy w trybie indywidualnym. Dostosowane są do predyspozycji i umiejętności naszych kursantów. Pozwalamy im rozwijać się we własnym tempie, ale też zachęcamy do pokonywania wyzwań. Szkolenia prowadzone są zawsze w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby uczestnicy czuli się komfortowo. Wierzymy, że kurs nurkowy powinien być przyjemnym doświadczeniem, na którym z radością czerpie się nową wiedzę.

Kurs płetwonurka w Poznaniu dla początkujących

Dla osób ciekawych, jak to właściwie jest z tym nurkowaniem, mamy program „NURKOWANIE ZAPOZNAWCZE". To specjalny kurs nurkowania, na którym pod opieką instruktora możecie zanurzyć się pod wodę i osobiście ocenić czy chcecie rozpocząć wspaniałą przygodę z nurkowaniem. Ten program to świetna propozycja dla osób, które są zainteresowane kursami i szkoleniami nurkowymi w Poznaniu, ale odczuwają pewien strach lub niepewność. Zachęcamy, żeby przyjść i spróbować! Jest to w pełni bezpieczne doświadczenie, które może pomóc pokonać własny lęk. Osoby, którym spodoba się przebywanie pod wodą, zapraszamy na nasz kurs nurkowania dla początkujących, na którym rozpoczniecie naukę podstaw nurkowania.

Nasze drzwi są otwarte i zawsze chętnie przyjmiemy nowych kursantów!


Kompleksowe kursy nurkowania w Poznaniu - cennik i harmonogram

W naszym centrum oferujemy kursy nurkowe w Poznaniu na różnych poziomach zaawansowania. Ich harmonogram jest elastyczny, aby dostosować się do Twojego kalendarza. Nasze kursy nurkowania dla początkujących zaczynają się od teorii, a następnie przechodzą do praktyki pod opieką wykwalifikowanych instruktorów z certyfikatami CMAS. Cennik kursów jest przejrzysty i obejmuje wszystkie potrzebne materiały. Zajęcia praktyczne odbywają się w starannie wybranych lokalizacjach, zapewniając bezpieczeństwo i najlepsze warunki do nauki. Instruktorzy kursu płetwonurka w Poznaniu to eksperci z wieloletnim doświadczeniem, którzy zadbają o Twój komfort i postępy, przekazując wiedzę zarówno indywidualnie, jak i w małych grupach. Zapraszamy do rozpoczęcia niezapomnianej przygody z nurkowaniem!

kurs nurkowania dla początkujących

Kursy nurkowe

To najprostszy sposób na rozpoczęcie podwodnej przygody dla najmłodszych nurków. Stopień PM świadczy o podstawowych umiejętnościach nurkowych i zrozumieniu kluczowych zasad bezpieczeństwa. Kurs obejmuje trzy stopnie: brązowy, srebrny, złoty. Dedykowany dla dzieci już od 8 roku życia. Ukończenie kursu PM pozwala na zaspokojenie pierwszej ciekawości związanej z odkrywaniem tajemnic podwodnego świata, zaszczepienie i rozwój trwającej całe życie pasji, a w przyszłości dzielenie jej wraz z nurkującymi rodzicami.
Stopień PTN świadczy o gruntownych, podstawowych umiejętnościach nurkowych i szerokiej wiedzy. Dedykowany dla płetwonurków, którzy chcą bezpiecznie wykonywać nurkowania turystyczne dla własnej przyjemności - w towarzystwie bardziej doświadczonych partnerów – instruktorów lub przewodników nurkowych. Zdobyte na kursie umiejętności i doświadczenie pozwalają na wykonywanie nurkowań do głębokości 12 m oraz samodzielną obsługę sprzętu podczas każdego etapu nurkowania. Kursant jest dobrze przygotowany do wykonywania nurkowań turystycznych, w ciepłych i przejrzystych wodach na całym świecie.
To podstawowy kurs nurkowy, którego ukończenie daje pełną samodzielność. Stopień P1 świadczy o gruntownej wiedzy, dużych umiejętnościach nurkowych i szerokim spojrzeniu na środowisko wodne. Zdobyte na kursie umiejętności i doświadczenie pozwalają na samodzielne planowanie i wykonywanie nurkowań w charakterze partnera nurkowego do głębokości 20 m. P1 to doskonałe przygotowanie do wykonywania nurkowań turystycznych w wymagających polskich wodach oraz ciepłych morzach i ocenach na całym świecie. Dla osób marznących szybko, kurs może być wykonany od razu w suchym skafandrze.
Stopień P2 świadczy o bardzo wysokich umiejętnościach nurkowych, unikalnej wiedzy i pełnej świadomości nurkowej. Dedykowany dla płetwonurków, którzy chcą nauczyć się bezpiecznego ratowania nurków znajdujących się w potrzebie zarówno pod wodą jak i na jej powierzchni. Zdobyte na kursie umiejętności i doświadczenie pozwalają na wykonywanie bezpiecznych nurkowań do głębokości 40 m oraz na udzielanie pomocy innym nurkom w razie awarii sprzętu lub problemów zdrowotnych. Kursant jest w pełni przygotowany do dbania o bezpieczeństwo własne i innych nurków na całym świecie.
To najwyższy stopień rekreacyjny i pierwszy krok na tzw. ścieżce zawodowej. Stopień P3 świadczy o bardzo wysokich umiejętnościach nurkowych i unikalnej wiedzy. Dedykowany dla płetwonurków, którzy chcą nauczyć się pracy z ludźmi - zarządzania nurkowaniami oraz dbania o bezpieczeństwo uczestników na różnego typu wyjazdach nurkowych. Zdobyte na kursie umiejętności i doświadczenie pozwalają na wykonywanie bezpiecznych nurkowań do głębokości 50 m z wykorzystaniem powietrza jako czynnika oddechowego, oficjalne pomaganie instruktorom przy prowadzeniu kursów oraz profesjonalną organizację wyjazdów nurkowych w kraju i za granicą. Kurs przygotowuje do rozpoczęcia pracy w bazach nurkowych na całym świecie.
Stopień uznaniowy dla wyróżniających się płetwonurków P3. Stopień nadaje KDP na podstawie udokumentowanych materiałów opisujących przebieg praktyki nurkowej kandydata. Wymagane posiadanie szerokiej wiedzy nurkowej (kursy) oraz co najmniej 100 nurkowań w różnych warunkach geograficznych, klimatycznych i hydrologicznych.

Kursy specjalistyczne

Kurs skierowany do osób posiadających, co najmniej podstawowy stopień nurkowy mający za zadanie podnieść ich kwalifikacje i umiejętności w nurkowaniu poprzez wprowadzenie do fascynującego świata nurkowań nocnych. Dzięki bogatemu programowi kurs wprowadza także przygotowanie do głębszych nurkowań poniżej strefy światłocienia. Na kursi nauczana jest organizacja nurkowań nocnych, technika i bezpieczeństwo nurkowania w nocy.
Kurs skierowany do osób, które maja co najmniej podstawowy stopień nurkowy i chcą podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie nawigacji i orientacji podwodnej, aby móc dotrzeć do określonego celu lub wrócić do miejsca wejścia do wody, odnaleźć podwodną atrakcję lub dotrzeć do wyznaczonego wcześniej celu. Na kursie nauczane są zagadnienia z nawigacji naturalnej oraz przyrządowej.
To ważny stopień na ścieżce rekreacyjnej. Stopień PE świadczy o wysokich umiejętnościach nurkowych i unikalnej wiedzy. Dedykowany dla płetwonurków, którzy chcą nauczyć się bezpiecznego wykonywania turystycznych nurkowań dekompresyjnych. Zdobyte na kursie umiejętności i doświadczenie pozwalają na wykonywanie bezpiecznych nurkowań do głębokości 30 m, wykorzystywanie pod wodą specjalistycznego sprzętu tj. boi, szpulek, kołowrotków, i źródeł światła oraz poruszanie się pod wodą z wykorzystaniem zaawansowanych metod pracy płetwami.
Kurs skierowany do osób posiadających, co najmniej podstawowy stopień nurkowy, które chcą podnieść komfort cieplny swoich nurkowań, nurkować w zimnych wodach lub pod lodem. Możliwość dłuższych czasów nurkowań dzięki zastosowaniu suchego skafandra w nurkowaniu. Na kursie przekazywane są informacje dotyczące budowy skafandrów suchych oraz techniki nurkowania.
Kurs na podstawowy nitroks pozwala na wykonywanie dłuższych lub bezpieczniejszych nurkowań, dzięki wykorzystaniu mieszanin nitroksowych o zawartości do 40% tlenu. Uczestnicy kursu dowiedzą się jak bezpieczniej nurkować i dłużej nurkować, jak dobierać mieszaninę do planowanego nurkowania i jak planować nurkowanie do posiadanej mieszaniny. Nauczysz się obsługiwać analizator tlenowy i dowiesz się, co oznaczają jego wskazania.
Kurs skierowany do zaawansowanych płetwonurków, nurkujących dekompresyjnie i planujących nurkowanie techniczne. Na kursie uczestnicy zdobywają umiejętności w zakresie przyspieszania dekompresji, planowania i wykonywania bezpiecznie nurkowania w zakresie średnich i większych głębokości oraz obsługiwać dodatkową butlę boczną zawierającą gaz dekompresyjny.
Na kursie dowiesz się jak zespół butlowy poszerzy Twoje możliwości nurkowe, ale również jakie niesie ze sobą zagrożenia. Nauczysz się bezpiecznie konfigurować swoje wyposażenie do coraz bardziej zaawansowanych nurkowań. Podczas szkolenia skoncentrujemy się także na pływalności, trymie, obsłudze wyposażenia dodatkowego i procedurach awaryjnych. Ten kurs to wstęp do nurkowań technicznych, które można rozpocząć przystępując do kursu PN2
Kurs skierowany do osób posiadających uprawnienia płetwonurka eksploratora, które chcą zdobyć umiejętności w zakresie poszukiwania i wydobywania przedmiotów. Uczestnicy kursu będą realizować akcję poszukiwania i wydobywania przedmiotu z brzegu i z jednostki pływającej uzupełnioną wiedzą teoretyczną.

Skontaktuj się z nami

aby poznać szczegóły